Jdi na obsah Jdi na menu
 


První dny u nás doma

8.8.2008 jsme se konečně dočkali, zamluvené štěňátko dorostlo do 7,5 týdne a mohli jsme si pro něj přijet!
Haryček cestu do nového domova více méně prospal. Hned po příchodu k nám domů dalo štěně najevo, že kuchyň se hodí jen k papání a čůrání a hračky i sebe odstěhoval na zbytek dne do obýváku, kde má i pelíšek. Ten na noc bral páníček ke své posteli, aby jsme byli po ruce, když se Haryček probudí. Po každém probuzení - i v noci se chodilo venčit na zahradu, takže většina loužiček i hromádek byla první dny tam. Zahrada je taky to, co Haryka nadchlo ze všeho nejvíc. Uvedl se jako velmi "snaživý" pomocník. Ale co, čert vem kytky, hlavně že se štěně baví .
Hned po zahradě byl nejlepší hračkou náš kocour, který trpělivě čekal, až Haryka omrzí. Harry dostal lehoučký obojek a taky okusil, jaké to je zůstat na chvíli sám.
 Během týdne přešel z granulek Calibra na FirstMate - zdá se, že rozdíl ani nepostřehl.
Taky jsme byli s Haryčkem na druhém očkování a zároveň na vstupní prohlídce u paní veterinářky. Haryk byl velmi statečný, očkování ustál v pohodě. Za ty dva týdny co žije s náma jsme ho dá se říct prokoukli, není to žádná puťka, co by seděla v koutě, nikdy mu nestačí to, co už zná. Je to sebevědomý psík, který se nerad podřizuje a vzdává. Člověk se s ním fakt nenudí. Náš kocour ho už naštěstí omrzel, což se nedá říct o všem co roste na zahradě. Prodlužujeme postupně chvíle, kdy je Haryček o samotě, protože od září bude občas bývat sám i 8 hodin. Jízda v autě se taky zatím neobejde bez protestů, stejně tak pokusy o chůzi na vodítku.
Nejsladší je Harry když se probudí a kouká na nás krásnýma očima, nejdivočejší je po jídle, kdy miska už je prázdná on by ještě baštil…(granulky ale dávkujeme podle váhy, tak se nedá nic dělat).
Chodíme velmi často ven, takže loužičky doma nejsou. Taky si hodně hrajeme, kousání, přetahování a drbání po bříšku někdy nebere konce.
Těšíme se, až po třetím očkování vyrazíme pořádně ven – do přírody, protože i naše velká zahrada už je nám malá.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář